| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year |
| Usb Number: | 0 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | TE4-0305 |
| Battery Type | Lithium ion Battery |
| Rated AC Input Voltage | AC100-240V |
| Max Output Voltage | 58.8V |
| Charging Current | 5A |
| Protection | Overheat |
| Short Circuit | |
| Reverse Polarity | |
| Overcharge | |
| Housing Material | ABS |
| Certificate | cETL /CE-EMC/CE-LVD/ROHS |
| Socket Standard | EU/AU/UK/US |

OEM
CERTIFICATES