| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | TE4-0211 |
| Input | DC 12V |
| Output | 14.5V DC, 6AMP |
| Internal Battery Type | Maintenance-Free AGM Lead-Acid |
| Nominal Voltage | 12V DC |
| Capacity | 7 Ah |
| Connector | OBDII |
| DC Power Outlet Max Continuous Load | 12V DC, 9A |
| Housing Material | ABS |
| Applications | Rechargeable Automobile Computer Memory Saver |

OEM
CERTIFICATES